Železničiari chcú rekonštruovať vedenie na trati medzi Púchovom a ČR

Ilustračná snímka Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Bratislava 29. decembra (TASR) - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú zrekonštruovať trakčné vedenie na železničnom úseku od Púchova cez Lúky po Makytou po štátnu hranicu Slovenska s Českou republikou.

Na zákazku už vyhlásili súťaž a cenu za práce predbežne odhadujú na 28,6 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku verejného obstarávania.

Dodávateľ, ktorý vzíde zo súťaže, by mal pre ŽSR zaistiť komplexnú rekonštrukciu trakčného vedenia v tomto úseku a s tým súvisiace práce.

Traťový úsek z Púchova po Horní Lideč v Českej republike je súčasťou transeurópskej dopravnej siete TEN-T. V roku 2015 sa pritom ukončila modernizácia železničnej stanice Púchov.

Rekonštrukciou trakčného vedenia z Púchova po hranicu s Českou republikou by sa podľa ŽSR zvýšila plynulosť a bezpečnosť prevádzky a skvalitnili by sa služby pre cestujúcich.

Záujemcovia o predloženie ponúk alebo žiadostí o účasť v tendri tak môžu urobiť do 16. februára 2018. Zákazka nebude spolufinancovaná z eurofondov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.