Maskovaní muži v Rusku zbili známeho environmentálneho aktivistu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Moskva 29. decembra (TASR) - Maskovaní muži brutálne zbili známeho ruského environmentálneho aktivistu Andreja Rudomachu. Oznámila to v piatok agentúra AP s odvolaním sa ním vedenú organizáciu s názvom Ekologická hliadka na Severnom Kaukaze (EVSK/EWNC).

Na Andreja Rudomachu podľa nej zaútočili vo štvrtok traja maskovaní muži v meste Krasnodar na juhu Ruska. Aktivistu následne previezli do nemocnice s viacerými zraneniami vrátane fraktúry lebky a zlomeného nosa, nie je však v ohrození života.

Podľa predstaviteľa EVSK sa Rudomacha spolu s ďalšími spolupracovníkmi len nedávno vrátil z cesty do oblasti Čierneho mora, kde dokumentoval nelegálnu stavbu luxusného sídla. Útočníci ukradli aj kamery, ktoré členovia skupiny používali počas tejto cesty.

Organizácia tiež nedávno zverejnila správu o nelegálnej loveckej expedícií, ktorej sa zúčastnili aj viacerí lokálni činitelia.

Útok už začali vyšetrovať miestne orgány.

Ekologická hliadka na Severnom Kaukaze už roky odhaľuje nezákonné skládky odpadu, ničenie krajiny a kontamináciu vodných tokov na juhu Ruska. Niektorí jej aktivisti upozornili aj na machinácie miestnych funkcionárov, ktorí si postavili sídla v lesných a prímorských biotopoch s neporušenou prírodou, pripomína agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.