Bratislavské letisko chce v roku 2018 vybaviť okolo dva milióny ľudí

Bratislavské letisko, archívne foto.Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 30. decembra (TASR) - Letisko Milana R. Štefánika v Bratislave by chcelo v roku 2018 prekonať hranicu dvoch miliónov vybavených cestujúcich. To sa pritom podľa generálneho riaditeľa letiska Jozefa Pojedinca podarilo doposiaľ v celej 66-ročnej existencii letiska len dvakrát.

K takémuto počtu vybavených cestujúcich by malo letisku pomôcť niekoľko nových liniek. "Letisku sa podarilo dohodnúť spoluprácu s novou leteckou spoločnosťou Georgian Airways, ktorá začne od 27. marca 2018 prevádzkovať pravidelné lety z Bratislavy do gruzínskeho Tbilisi a späť s frekvenciou dvakrát týždenne," opísal Pojedinec pre TASR.

V roku 2018 tak podľa jeho slov pribudne z Bratislavy zatiaľ šesť nových pravidelných leteckých liniek, a to do anglického Londýna-Lutonu, bulharského Burgasu, na Maltu, Pafos na Cypre, do Solúna v Grécku a do Tbilisi.

Čo sa týka končiaceho roku 2017, ten bol podľa Pojedinca pre letisko úspešný. "Očakávame, že v tomto roku vybavíme spolu viac ako 1,9 milióna cestujúcich, čo je najvyšší počet prepravených pasažierov za posledných deväť rokov, teda od roku 2008," priblížil.

V júli 2017 dokonca podľa jeho slov prešlo bránami letiska najviac cestujúcich za jeden mesiac v celej doterajšej 66-ročnej histórii letiska. Okrem toho, v roku 2017 pribudlo na letisku päť nových leteckých liniek. A to do Varšavy v Poľsku, do Sofie v Bulharsku, do Kluž-Napoca v Rumunsku, do Tuzly v Bosne a Hercegovine a do talianskej Bologne.

"Zároveň v porovnaní s rokom 2016 vzrástol aj počet vybaveného leteckého nákladu aj celkový počet vybavených letov," doplnil Pojedinec.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.