Skip to content

Dnešný dátum:

nedeľa, 22 februára, 2026
Menu

Extrémisti z aš-Šabábu zavraždili päť údajných špiónov

3 januára, 2018
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (216 slov)
Na archívnej fotografii nastúpení ozbrojení členovia militantnej skupiny aš-Šabáb na okraji Mogadiša v Somálsku. Foto: TASR/AP

Mogadišo 3. januára (TASR) – Extrémistická skupina aš-Šabáb, ktorá má základne v Somálsku, popravila päť mužov obvinených zo špionáže pre kenskú, etiópsku a somálsku vládu. Na svojej rozhlasovej stanici Radio Andalus o tom v stredu informovala samotná skupina.

Aš-Šabáb oznámil, že „popravy“ vykonal v utorok večer na verejnom námestí v meste Kuntuwarey v regióne Lower Shabelle na juhu Somálska.

Svedkovia uviedli, že maskovaní muži priviazali obvinených k stĺpom a zastrelili ich. Samozvaný sudca predtým prečítal ich rozsudok pred davom ľudí zhromaždených v okolí popravy.

Aš-Šabáb, východoafrická odnož teroristickej siete al-Káida, bojuje dlhé roky za zavedenie prísnej podoby islamu v tejto krajine v Africkom rohu.

Militantná skupina napriek stratám území z posledných rokov naďalej podniká vražedné útoky v mnohých častiach krajiny, predovšetkým v hlavnom meste Mogadišo. Bombový útok vlani v októbri pripravil o život 512 ľudí, pripomína agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia