Vynovený štadión v Michalovciach bol v šlágri I. ligy vypredaný

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Michalovce 18. januára (TASR) - Šlágrom 38. kola druhej najvyššej hokejovej súťaže pokrstili v stredu vynovený zimný štadión v Michalovciach. Na zápase domácej Dukly s HK Skalica (3:4) neostalo jediné prázdne miesto, čo naznačoval už niekoľko dní trvajúci záujem divákov. K zaplneniu tribún prispel aj fakt, že v súboji so Skalicou išlo o priebežné prvé miesto v tabuľke.

Boj o priebežnú líderskú pozíciu bol však tentoraz v úzadí otvorenia zmodernizovaného štadióna. "Zmenilo sa všetko s výnimkou kotolne a výrobníkov ľadu. Najväčšiu pozornosť sme venovali streche, oplášteniu, tribúnam, terasám, šatňám a hygienickým zariadeniam. Nebojím sa dať verejný sľub, že ak nás Dukla 'prinúti' pre ďalšie investície spájajúce sa s požiadavkami extraligy, tak nájdeme aj peniaze na turnikety, kamerový systém či lepšie osvetlenie," citovala webstránka hokej.sk primátora mesta Michalovce Viliama Zahorčáka.

Pre hráčov michalovskej Dukly to bol prvý skutočne domáci zápas v sezóne. Tým sa pre nich skončil dočasný azyl vo Vranove nad Topľou, kde hrávali v tejto sezóne domáce stretnutia. V ich zrekonštruovanom domácom stánku sú ešte potrebné menšie úpravy, čím celková suma na rekonštrukciu presiahne 2,6 milióna eur, no to nič nemení na skutočnosti, že ide o najmodernejší štadión v druhej najvyššej súťaži. Jeho otvorenie bolo pôvodne plánované na skorší termín, no natiahlo sa pre výmenu elektroinštalácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.