V bratislavskom lesoparku objavili minulý rok 118 skládok

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Palkovič

Bratislava 19. januára (TASR) - Hliadky mestskej polície na koňoch v minulom roku zistili v bratislavskom lesoparku 118 menších či väčších nelegálnych skládok, pričom najviac z nich bolo v lokalite nad mestskou časťou Lamač. TASR o tom informovala hovorkyňa Mestskej polície Bratislavy Tatiana Kurucová.

V uplynulom roku na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke jazdecké hliadky mestskej polície zistili v lesoparku 426 priestupkov. Za tieto priestupky je možné riešiť previnilcov v blokovom konaní do výšky 50 eur.

"Už niekoľko rokov v lesoparku dopravné značenie zakazuje vjazd motoristom do tejto lokality. Mnohí z vodičov tento zákaz nerešpektujú a snažia sa s vozidlami dostať čo najbližšie," povedal náčelník mestskej polície Ivan Lechner. Policajti sa zameriavajú aj na štvorkolkárov, ktorí si lesné cestičky v lesoparku zamieňajú podľa Lechnera s "off-road dráhou".

Špeciálny režim v lesoparku musia rešpektovať aj majitelia psov. Pes tu musí byť vždy na vôdzke. "Nie je mysliteľné, aby voľne behajúci psi v lese napádali zvieratá, ale aj nič netušiacich ľudí," podotkol náčelník. Aj počas štvrtka (18.1.) zistila jazdecká hliadka v priebehu ani nie hodiny niekoľko priestupkov, či už na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, zákona o odpadoch, ale aj zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.