Skip to content

Dnešný dátum:

štvrtok, 19 februára, 2026
Menu

Zisk Commerzbank vlani klesol na 156 miliónov eur

8 februára, 2018
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (240 slov)
Na archívnej snímke sídlo banky Commerzbank vo Frankfurte nad Mohanom. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 8. februára (TASR) – Nemecká Commerzbank zaznamenala v roku 2017 výrazný pokles čistého zisku v dôsledku nákladného procesu reštrukturalizácie. Analytici však očakávali ešte horší výsledok.

Čistý zisk druhého najväčšieho úverového ústavu v Nemecku sa v minulom roku znížil na 156 miliónov eur z 279 miliónov eur v roku 2016 a 1,1 miliardy eur v roku 2015.

Analytici predpovedali banke za minulý rok čistý zisk vo výške 127 miliónov eur.

„Pokročili sme s digitalizáciou banky,“
povedal generálny riaditeľ Commerzbank Martin Zielke.

Banka si naplánovala zvýšenie počtu „ziskových“ súkromných klientov. Dala si za cieľ prilákať 2 milióny nových zákazníkov do roku 2020, aj keď pripustila, že noví klienti začínajú pre ňu generovať príjmy v priemere až po 18 mesiacoch.

Commerzbank oznámila svoju novú stratégiu na jeseň roku 2016 a doteraz získala 639.000 nových zákazníkov, z toho 500.000 v roku 2017.

Banka, v ktorej má od začiatku roka 2009 podiel aj štát výmenou za kapitálovú injekciu, uviedla, že v uplynulom období sa na jej výsledkoch odrazil negatívny vplyv súčasných nízkych úrokových sadzieb aj silná konkurencie v sektore.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia