Záujem o osobný bankrot neklesá, skôr naopak

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 17. február (TASR) - Každý žiadateľ o osobný bankrot by mal absolvovať úvodnú konzultáciu, počas nej dostane informácie o tom, ako vyplniť žiadosť a prílohy, ale aj o celom procese oddlženia. TASR o tom informovalo Centrum právnej pomoci (CPP).

Snažíme sa, aby ľudia boli dostatočne informovaní a pripravení na povinnosti a obmedzenia, ktoré s oddlžením súvisia, pokračuje CPP. "V súčasnosti môžeme stále konštatovať, že záujem nijako neklesá, skôr naopak," konštatovalo s tým, že v januári 2018 mali 10.000 kontaktov, občania podali vyše 1260 žiadostí na osobný bankrot a CPP podalo návrh na súd v 1035 prípadoch.

Seniori, zdravotne postihnutí a podobní klientmi prídu do kancelárií CPP v 12 mestách alebo do konzultačného pracoviská niekedy s príbuznými, spolupracujeme však aj s rôznymi občianskymi združeniami a mimovládnymi organizáciami, ktoré pracujú s rôznymi typmi znevýhodnených klientov, dodáva CPP. "Robíme aj s terénnymi sociálnymi pracovníkmi aj samosprávou, podľa záujmu," uvádza.

Počas 10 mesiacov roka 2017 zaznamenalo CPP vyše 70.000 kontaktov vo veci osobného bankrotu. Žiadosť o bankrot podalo približne 9000 občanov, CPP podalo návrh na súd v takmer 5500 prípadoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.