Na Slovensku odštartoval online vzdelávací projekt o triedení odpadu

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Bratislava 19. januára (TASR) - Ako minimalizovať tvorbu odpadu aj to, ako správne triediť a kompostovať, sa Slováci môžu dozvedieť v novom online vzdelávacom projekte.

Na stránke triedime.sk budú počas 13 týždňov pripravené témy, vďaka ktorým sa účastníci naučia, ako prispieť k ochrane životného prostredia.

Po naštudovaní každej témy účastníkov čaká krátky test. Spomedzi tých, ktorí ho vyplnia, budú každý týždeň vyžrebovaní traja výhercovia. Po skončení projektu, 18. mája, budú vylosovaní výhercovia tabletu, fitnes náramku a slúchadiel. Okrem toho každý, kto vzdelávaním prejde, získa certifikát.

"S predchádzajúcimi online vzdelávacími projektmi máme výborné skúsenosti, zapojili sa do nich tisícky účastníkov a tešíme sa, že čoraz viac ľudí sa zaujíma o triedenie odpadu," konštatuje Katarína Kretter z oddelenia komunikácie organizácie zodpovednosti výrobcov Envi-Pak, ktorá súťaž organizuje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.