Zisk britskej banky HSBC vlani vzrástol o 11 %

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Hongkong 20. februára (TASR) - Britská banka HSBC dosiahla minulý rok nárast zisku vďaka vyšším tržbám. Prispeli k tomu najmä jej príjmy z Ázie.

HSBC v utorok uviedla, že sa jej ročný zisk pred zdanením po očistení od jednorazových položiek vlani zvýšil o 11 % na 21 miliárd USD (16,92 miliardy eur) a jej tržby vzrástli o 7 % na 51,45 miliardy USD.

Čistý zisk HSBC pritom stúpol až štvornásobne na 10,8 miliardy USD.

"Ázia znova prispela značnou mierou ku zisku skupiny," uviedol predseda predstavenstva banky Mark Tucker.

HSBC prechádza rozsiahlou reštrukturalizáciou, ktorá zvyšuje jej ziskovosť. Tá zahŕňa aj zrušenie tisícov pracovných miest, nové vedenie a predaj dcérskych firiem po celom svete. Cieľom HSBC je sústrediť sa na rozvíjajúce sa trhy v Ázii, kde generuje väčšinu svojich príjmov.

Čisté úrokové výnosy banky vlani klesli na 28,18 miliardy USD z 29,81 miliardy USD v roku 2016. Čistý príjem z poplatkov vzrástol na 12,81 miliardy USD z 12,78 miliardy USD rok predtým.

Spoločnosť ponechala dividendu vo výške 51 centov na kmeňovú akciu.

Nový šéf spoločnosti John Flint v stredu 21. februára prevezme jej vedenie od doterajšieho generálneho riaditeľa Stuarta Gullivera, ktorý odchádza do dôchodku.

(1 EUR = 1,2410 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.