Saxophobia Bratislava 2018 ponúkne tri koncerty venované saxofónu

Saxofón, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 26. februára (TASR) - Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby pripravilo opäť medzinárodné majstrovské kurzy Saxophobia Bratislava 2018 zamerané na výučbu klasickej hudby na saxofóne. Uskutočnia sa v dňoch 2. až 6. marca na Konzervatóriu v Bratislave. Prihlásilo sa ne viac ako 50 študentov zo šiestich krajín.

Súčasťou kurzov sú aj tri verejné koncerty venované saxofónu, uskutočnia sa 3. marca v Zrkadlovej sieni, 4. marca v koncertnej sále Konzervatória a 6. marca v Slovenskom rozhlase.

"Minulý rok sme tieto kurzy usporiadali po prvý raz a stretli sme sa s veľmi pozitívnym ohlasom nielen samotných účastníkov, ale aj širokej verejnosti, ktorá prejavila o verejné koncerty naozaj nevídaný záujem. Preto sme sa v tomto projekte rozhodli pokračovať a počet lektorov sme zvýšili na sedem. Účasť na kurzoch potvrdili lektori z Francúzska, Holandska, Slovinska, Maďarska, Poľska a Slovenska. Veľmi populárny Saxofónový orchester, ktorý je dôležitou súčasťou kurzov a záverečného koncertu, bude viesť a dirigovať Barbara Strack-Hanisch z Rakúska. Veľmi sa teším aj plnej obsadenosti kurzov študentmi zo šiestich krajín. Je skvelé, že do našich, musím povedať, že dosť konzervatívnych končín, môžeme priniesť aj trochu inovátorskej interpretácie klasickej hudby zo zahraničia. Saxofón je v západných krajinách už dlho považovaný za rovnocenného partnera na poli komornej hudby k ostatným nástrojom, aj keď je z nich, dá sa povedať, najmladší,"
uviedol pre médiá Ladislav Fančovič, slovenský klavirista, saxofonista a iniciátor projektu.

TASR informovala PR manažérka projektu Jana Dekánková

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.