Prieskum: Podpora Fideszu klesla na úroveň z leta 2017

Na archívnej snímke Viktor Orbán. Foto: TASR

Budapešť 28. februára (TASR) - Strany maďarského vládneho bloku Fidesz - Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP) stratili v januári oproti decembru v kategórii istých voličov štyri percentuálne body, vo februári klesla ich podpora o ďalších päť percentuálnych bodov. Vo februárovom prieskume inštitútu Republikon dosiahla strana premiéra Viktora Orbána podporu 48 percent v uvedenej kategórii, čo je najnižší podiel od leta 2017.

Podľa spravodajského servera 24.hu opozičné strany Maďarská socialistická strana (MSZP) a Jobbik dosiahli v kategórii istých voličov najlepší výsledok za uplynulých desať mesiacov. Okrem strán Momentum a Spolu (Együtt) zaznamenali všetky opozičné strany rast preferencií.

Opozičný blok MSZP-Dialóg (Párbeszéd) si polepšil oproti januáru o tri percentuálne body a podporilo ho 17 percent istých voličov, Jobbik získal 19 percent, o jeden percentuálny bod viac než pred mesiacom.

Ochranárska strana Politika môže byť iná (LMP) a Demokratická koalícia (DK) si polepšili takisto o jeden percentuálny bod a sú na prahu vstupu do parlamentu.

V kategórii všetkých voličov zaznamenal Fidesz stratu troch percentuálnych bodov a získal 29 percent hlasov respondentov. Jobbik podporilo 12 percent, MSZP-Dialóg 11 percent, LMP a DK po tri percentá opýtaných.

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.