Sneh narušil kolobeh života vo Francúzsku: Padal aj na južné pláže

Sneh v Paríži. Foto: TASR/AP

Paríž 1. marca (TASR) - Neobvyklý výskyt snehu v častiach Francúzska narušil lety, uväznil vodičov na hlavných cestách a vynútil si zatvorenie škôl, približuje agentúra AP.

Štátna meteorologická služba vydala vo štvrtok výstrahu pre polovicu krajiny, a to pre nebezpečné množstvo snehu, poľadovicu, záplavy či silný vietor.

Sneh pokryl hlavné mesto Paríž a okolité oblasti a úrady vyzvali cestujúcich, aj tých dochádzajúcich do metropoly, aby autá nechali doma, pretože prevláda nebezpečné počasie.

Sneh padal na rozsiahlom území severného Francúzska, ale sneženie siahalo dokonca až na juh - vyskytlo sa napríklad v meste Montpellier neďaleko Stredozemného mora. Letiská v Montpellieri a v plážovom letovisku Biarritz na pobreží Atlantického oceánu patrili k tým, ktoré pre sneh postihlo narušenie leteckej dopravy.

Televízie odvysielali zábery ľudí uviaznutých v autách na zasnežených cestách v uvedenej oblasti, kde je bežne sneh mimoriadne zriedkavý.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.