I. Korčok bude na pracovnej ceste v USA diskutovať so študentmi

Na snímke štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislava 24. marca (TASR) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Ivan Korčok sa v Spojených štátoch amerických okrem rokovaní stihne stretnúť aj so študentmi. Na Univerzite George Washingtona bude hovoriť aj o Európskej únii (EÚ) a mieste Slovenska v nej. Na pracovnú cestu odcestuje v nedeľu (25.3.).

V pondelok (26.3.) bude Korčok rokovať s Wessom Mitchellom, námestníkom Ministerstva zahraničných vecí USA pre Európu a euroázijské záležitosti. Hovoriť budú najmä o bilaterálnych vzťahoch s dôrazom na oblasť bezpečnosti a obrany, vývoj v EÚ a našom susedstve a transatlantické vzťahy. Témou bude aj spolupráca vo V4, kde Slovensko preberie od 1. júla predsedníctvo.

Štátny tajomník sa stretne aj s predstaviteľmi Slovensko-americkej rady pre obchod a inovácie (SABIC) a Slovensko-americkej nadácie (SAF). Navštívi aj zástupcov významných washingtonských think-tankov CEPA (Center for European Policy Analysis) a ACUS (Atlantická rada USA).

TASR informoval tlačový odbor MZVaEZ SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.