Francúzska polícia zadržala v súvislosti s piatkovým útokom osobu

Na snímke príslušníci francúzskych policajných a záchranárskych jednotiek pri vjazde do juhofrancúzskeho mesta Trebes 23. marca 2018. Foto: TASR/AP

Carcassonne 24. marca (TASR) - Po teroristickom útoku na juhu Francúzska zadržala polícia v noci na sobotu 17-ročného mladíka. Podľa médií ide o priateľa páchateľa, ktorý v piatok zabil štyroch ľudí vrátane policajta pred tým, ako ho pri policajnom zásahu zastrelili. Informujú o tom agentúry AP a DPA.

Francúzska prokuratúra v sobotu dopoludnia oznámila, že nemenovaného mladého muža zadržali počas noci pre podozrenie z kriminálneho spolčenia súvisiaceho s teroristickou činnosťou.

Už v piatok zadržali aj ženu "blízku" páchateľovi, ktorého úrady identifikovali ako 25-ročného Redouana Lakdima, narodeného v Maroku. Protiteroristický prokurátor Francois Molins uviedol, že vyšetrovatelia chcú okrem iného objasniť aj to, či o plánoch na útok niekto iný vedel alebo či niekto páchateľa podporoval.

Útok islamského extrémistu sa odohral odohrali v piatok v departmáne Aude v južnom Francúzsku. Lakdim sa najskôr v meste Carcassonne, kde žil, zmocnil auta, pričom zastrelil spolucestujúceho a zranil vodiča.

Následne z auta strieľal do skupiny príslušníkov policajnej jednotky CRS a potom sa presunul do neďalekého mesta Trebes, kde v supermarkete zadržal niekoľkých zákazníkov. Rukojemnícku drámu ukončil zásah špeciálnej policajnej jednotky, ktorá Lakdima zastrelila.

V sobotu podľahol zraneniam policajný podplukovník Arnaud Beltram (45), ktorého vyzdvihli ako hrdinu po tom, ako sa vymenil za jedného z rukojemníkov v obchode. Beltram bol pri následnej streľbe v supermarkete vážne zranený.

Útok si tak celkovo vyžiadal štyri obete na životoch a viac ako desať zranených.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.