Rádio Slovensko pripravuje pilotné časti rozhlasových zábavníkov

Na archívnej snímke osvetlená budova Slovenského rozhlasu RTVS na Mýtnej ulici v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 3. apríla (TASR) - RTVS plánuje obohatiť nedeľné dopoludnie Rádia Slovensko o ďalšie zábavné relácie, preto dala priestor tvorcom so zaujímavými nápadmi. Cez Centrálny register námetov sa prihlásilo 15 autorov so svojimi projektmi, z ktorých tri sa dostali do finálneho výberu a z nich budú vyrobené pilotné časti.

V súčasnosti môžu poslucháči Rádia Slovensko v nedeľu dopoludnia počúvať veľmi obľúbené Dvojbodky s Pavlom Danišovičom a Milanom Lasicom a Spojky s Adelou Vinczeovou. Počas leta by k nim mohli pribudnúť ďalšie zábavníky, v závislosti od toho, ako budú vo finálnom výbere úspešné ich pilotné časti.

Pichli Vidly je názov nového projektu autora Jána Snopka, na ktorom bude participovať aj Rudolf Geri. Autor Pavol Hubinák v spolupráci s Jurajom Malíčkom a Bronislavou Balaškovou prichádza s Nedeľným závadníkom. Tretím námetom je Skúška sirén autorskej dvojice Tomáš Hudák a Samo Trnka.

Už v stredu 4. apríla o 19.00 h sa v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu uskutoční verejná nahrávka pilotnej časti skečovej šou a kabaretu Skúška sirén. Na budúci týždeň, v utorok 10. apríla o 19.00 h bude verejná nahrávka zábavníka Pichli Vidly. Pilotná časť Nedeľného závadníka sa pripraví ako štúdiová nahrávka.

Vstup na verejné nahrávky je voľný do zaplnenia kapacity Komorného štúdia. Miesta si je potrebné rezervovať na adrese: zabavnik@rtvs.sk. Úspešná rezervácia bude potvrdená spätným e-mailom.

TASR informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.