Letisko Košice zaznamenalo v 1. štvrťroku nárast cestujúcich

Košické letisko Foto: TASR/František Iván

Košice 3. apríla (TASR) - V priebehu prvých troch mesiacov tohto roka privítalo letisko Košice 92.063 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 20 %, respektíve o 15.230 cestujúcich. TASR o tom v utorok informoval marketingový manažér letiska Juraj Toth.

Ako ďalej uviedol, v 1. štvrťroku letisko zaznamenalo 2295 pohybov lietadiel, čo je nárast o 37 %. Súčet maximálnych vzletových hmotností všetkých vybavených lietadiel bol 39.369 ton maximálnej vzletovej hmotnosti (MTOW), čo je nárast o 38 %.

V marci 2018 letiskom prešlo 33.065 cestujúcich, čo je o 17 % viac v porovnaní s marcom 2017.

"Tento rok pre nás začal veľmi pozitívne, s 20-% rastom vybavených cestujúcich v 1. kvartáli. Ide o druhý najlepší začiatok roka v histórii letiska Košice. Za tento rast vďačíme najmä našim najnovším sieťovým dopravcom LOT Polish Airlines a Turkish Airlines. Obe tieto spoločnosti zaznamenali výrazný nárast prepravených cestujúcich v porovnaní s 1. kvartálom minulého roka, čo potvrdzuje rastúci záujem o lietanie z našej spádovej oblasti do celého sveta," povedal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Michael Tmej.

Letné dovolenkové pobyty s odletom z Košíc budú môcť podľa Totha záujemcovia absolvovať v 10 krajinách a celkovo v 18 destináciách. Konkrétne je to Antalya, Barcelona, Burgas, Ercan, Heraklion, Hurghada, Korfu, Lamezia Terme, Larnaca, Marsa Alam, Monastir, Palma de Mallorca, Olbia, Patras, Rijeka, Rodos, Thessaloniki a Tirana.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.