Z východnej Ghúty odsunuli 1100 povstalcov s rodinami, tvrdí Moskva

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Moskva 3. apríla (TASR) - Z oblasti východná Ghúta pri sýrskej metropole Damask odsunuli za posledných 24 hodín 1100 sýrskych povstalcov a ich rodinných príslušníkov. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

Rezort obrany vo vyhlásení uviedol, že za posledných 24 hodín celkovo 24 autobusov vezúcich viac ako 1100 povstalcov a ich rodinných príslušníkov odišlo na sever Sýrie, ktorý ovládajú povstalci spolu s tureckými jednotkami. Odchod povstalcov z obkľúčeného mesta Dúmá východne od Damasku sa začal v pondelok.

Dúmá bola posledným útočiskom protivládnych síl v niekdajšej povstaleckej enkláve, kde sýrska armáda už v sobotu vyhlásila víťazstvo nad protivníkmi. V nedeľu prišli správy o dohode o odsune príslušníkov skupiny Džajš al-islám (Armáda islamu) - najväčšieho povstaleckého zoskupenia v Ghúte - z mesta Dúmá, no takisto aj popretia, že sa takúto dohodu podarilo definitívne dosiahnuť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.