FIFA otestuje zmeny troch pravidiel na mládežníckych turnajoch

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Zürich 4. apríla (TASR) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) plánuje tri možné zmeny pravidiel. Testovať ich bude na mládežníckych medzinárodných turnajoch, potvrdil zastupujúci generálny sekretár FIFA Zvonimir Boban.

Stredajšie vydanie nemeckého denníka Bild uviedol, že sa otestujú žlté karty pre trénerov, resp. členov realizačného tímu, umožní sa brankárom prihrať loptu spoluhráčovi z výkopu aj vo vnútri šestnástky, resp. vyskúša sa vystriedanie hráčov po celej hracej ploche a nie len pri stredovej čiare.

"Momentálne sa tréneri vykážu na tribúnu hneď pri prvom prehrešku. Žltá karta ho môže upozorniť, aby viac kontroloval jeho emócie, v opačnom prípade následne dostane červenú kartu. Striedania sa často využívajú na zdržiavanie hry a simulujú sa problémy. Rozhodca teraz môže hráčom nariadiť opustiť hraciu plochu hocikde," povedal Boban. Informovala agentúra DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.