Klauni s červeným nosom opäť rozdávali radosť malým pacientom

Na archívnej snímke zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors. Foto: TASR Marko Erd

Bratislava 24. apríla (TASR) – Malým onkologickým pacientom v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave pomáhal smiech a drobné radosti, ktoré im celý týždeň predpisovali klauni z občianskeho združenia (OZ) Červený nos Clowndoctors. Týždeň spoločných aktivít, počas ktorých sa deti naučili od klaunov triky, piesne i umenie žonglovania, zavŕšilo predstavenie Cirkus Paciento.

"Cirkus Paciento je náš najstarší špeciálny program. Je obľúbený rovnako medzi deťmi, ako aj rodičmi a personálom, ktorí sa doň často aktívne zapoja, aby podporili veľké malé hviezdy záverečného vystúpenia," uviedla v tejto súvislosti predsedníčka OZ Katarína Šimovičová.

Počas týždňa nácvikov, driny aj úspechov sa vytvoria krásne priateľstvá, ale aj nezabudnuteľné zážitky pre všetkých zúčastnených. Pre malých dlhodobo hospitalizovaných pacientov má tento týždeň strávený so zdravotnými klaunmi obrovský význam a môžu z neho ešte dlho čerpať, dodala o aktivitách, ktoré podporil poskytovateľ satelitnej služby freeSAT.

OZ Červený nos Clowndoctors je partnerom Red Noses International, podporuje psychickú pohodu hospitalizovaných detí, geriatrických pacientov a každého, kto bojuje s chorobou. Jej hlavnými receptami sú humor a radosť, ktoré mesačne predpisujú počas viac ako 200 návštev vo vyše 40 slovenských nemocniciach a liečebniach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.