Ústredná rada moslimov v Nemecku označila antisemitizmus za hriech

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Berlín 24. apríla (TASR) - Ústredná rada moslimov v Nemecku označila antisemitizmus za "hriech". Informovala o tom v utorok agentúra DPA.

"Antisemitizmus, rasizmus a nenávisť sú v islame veľkým hriechom, preto to nebudeme nikdy tolerovať," citovalo predsedu rady Aimana Mazyeka utorkové vydanie novín Rheinische Post.

Mazyek to povedal v súvislosti s víkendovými vyjadreniami nemeckej kancelárky Angely Merkelovej pre izraelské médiá o tom, že Nemecko zažíva "nový fenomén, v rámci ktorého utečenci a ďalšie osoby arabského pôvodu prinášajú do krajiny odlišnú formu antisemitizmu".

Mazyek uviedol, že Merkelovej vyjadrenia boli "ako zvyčajne diferencované", pretože zdôraznila, že antisemitizmus sa nevrátil do Nemecka s utečencami, čo dokazujú štatistiky kriminality.

"Napriek tomu berieme veľmi vážne, že u niektorých utečencov je prítomný antisemitizmus," podotkol Mazyek. Ako dodal, rada moslimov organizovala stretnutia medzi Židmi a utečencami a organizuje vzdelávacie programy. Súčasťou tohto úsilia sú pravidelné spoločné návštevy pamätných miest v bývalých nacistických koncentračných táboroch.

V uplynulých týždňoch došlo v Nemecku k množstvu antisemitských útokov zo strany moslimov, pripomína DPA. Terčom posledného útoku sa stal muž so židovskou pokrývkou hlavy v berlínskej štvrti Prenzlauer Berg. Páchateľ útoku na neho kričal slovo "Žid" v arabčine. Napadnutý muž neskôr uviedol, že je izraelský Arab.

Židovská žiačka na základnej škole v Berlíne bola taktiež šikanovaná zo strany starších moslimských žiakov, pretože "neverí v Alaha", a vyhrážali sa jej smrťou.

Židovské škôlky, školy a synagógy sú v krajine nepretržite strážené políciou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.