Festival vodníkov prinesie aj súťaž o najlepšiu rybaciu polievku

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Bratislava 9. júna (TASR) - Druhý ročník Festivalu vodníkov prinesie súťaž o najlepšiu rybaciu polievku, kultúrny program, aktivity pre deti a vodnícky sprievod s vyhodnotením najlepšej masky. Program sobotného festivalu na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí o 10.00 h odštartuje Divadlo Parnas Brno a o 16.00 h ho uzavrie vystúpenie ľudovej hudby Paprčkovci. Informuje o tom mestská časť Staré Mesto na svojej webovej stránke.

Pred a počas predstavenia rozprávky Jak vodník Kapička přišel o vodu si deti aj dospelí môžu vyrobiť masku vodníka a o 11.00 h sa zúčastniť alegorického sprievodu. Sprievod na čele s kočom s vodníkom Ferkom a starostom Starého Mesta Radoslavom Števčíkom bude prechádzať ulicami historického centra od budovy Slovenského národného múzea až na Hviezdoslavovo námestie.

Počas dňa je tiež pripravený kultúrny program. Predstavia sa rôzne detské tanečné skupiny a folklórne súbory, ľudové hudby a spevácke zbory. Programom bude sprevádzať Roman Pomajbo. Pre deti bude počas celého festivalu pripravený stan Mudrlatórium s mudrcmi Tostabur a maľovanie na tvár. Každé dieťa, ktoré príde v maske, dostane kopček zelenej zmrzliny a zelenú cukrovú vatu.

Rybacia polievka sa podľa informácii mestskej časti začne variť o 12.00 h a vydávať o 15.00 h. Hodnotiť ju budú návštevníci. Po degustácii vhodí návštevník jedno euro do nádoby družstva s polievkou, ktorú považuje za najlepšiu. Vyhrá družstvo, ktoré získa najviac peňazí. V súťaži sa predstavia obce, spolky, organizácie, či reštauračné zariadenia, vyzbierané peniaze budú použité na charitatívne účely.

Podujatie organizuje mestská časť Staré Mesto v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, finančne ho podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.