Sme rodina vyzýva na väčšiu prípravu dopravných projektov

Na archívnej snímke Boris Kollár. Foto: TASR Michal Svítok

Bratislava 13. júna (TASR) – Opozičné hnutie Sme rodina apeluje na vyššiu prípravu projektov v rámci rezortu dopravy. Podľa hnutia by malo byť pripravených 25 % projektov nad rámec finančných možností aktuálneho eurofondového obdobia v zásuvke.

"Aby sa vedeli okamžite vybrať, keď sa uvoľnia prostriedky, a mohlo sa okamžite stavať," zdôraznil na stredajšej tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR predseda hnutia Boris Kollár. Podľa Sme rodina má v súčasnosti ministerstvo takto pripravených nad rámec financií 16 % projektov, počas predchádzajúce programového obdobia eurofondov to však bol aj dvojnásobok.

"Chceme vyzvať ministra dopravy, aby túto manažérsku chybu opravil, a začal rokovať s ministerstvom financií o nadkontrahovaní projektov," doplnil tímlíder hnutia pre oblasť dopravy Miloš Svrček.

Hnutie Sme rodina zároveň vyzvalo ministerstvo dopravy, aby urobilo revíziu Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Predpokladá, že sa v rámci tohto operačného programu nevyčerpajú napríklad všetky financie určené na informatizáciu. Po dohode s Bruselom by sa podľa nich mohli presunúť na dopravné projekty. Hnutie zároveň apelovalo na to, aby rezort dopravy venoval pozornosť aj severu Slovenska, napríklad aj výstavbe diaľnice D3 na Kysuciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.