Svetový deň darcov krvi podporili i policajti a hasiči

Darovanie krvi. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Bratislava 15. júna (TASR) - Takmer 100 príslušníkov jednotlivých zložiek rezortu vnútra – policajti, hasiči, ale i členovia Športového centra polície a Slovenského olympijského výboru prišli vo štvrtok (14. 6.) do Nemocnice sv. Michala v Bratislave darovať krv. Podporili tak význam i myšlienku Svetového dňa darcov krvi.

"Som presvedčený, že naši športovci, ale aj zástupcovia z radov policajtov a hasičov sú v odbere krvi pre širokú verejnosť silnou motiváciou a dodávajú mnohým nielen odvahu, ale aj presvedčenie, že darovať krv má zmysel,“ povedal bývalý vodnoslalomár a riaditeľ Športového centra polície Juraj Minčík. Krv darovali tiež bývalý hokejový obranca Boris Valábik a športová strelkyňa Daniela Demjén Pešková.

"Národná transfúzna služba SR poskytla v nemocnici sv. Michala pre účely akcie štyri odberové lôžka, ktoré boli takmer päť hodín nepretržite v plnej permanencii," dodali z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.