Trnavskí hasiči varujú pred zvýšeným nebezpečenstvom požiarov

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Trnava 16. júna (TASR) – Trnavskí hasiči varujú verejnosť pred zvýšeným rizikom požiarov. Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave vyhlásilo od piatku (15.6.) zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov až do odvolania. Varovanie sa týka lesných pozemkov a ich ochranných pásiem v okrese Trnava.

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti. Zakazuje sa najmä fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety a používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru. Nesmú sa tiež vypaľovať zelené porasty a páliť iný biologický odpad, zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu.

Vlastníci, správcovia alebo užívatelia lesných pozemkov v súvislosti s ochranou lesa pred požiarom sú povinní najmä zabezpečovať a organizovať v lesoch hliadkovaciu činnosť, zabezpečiť umiestnenie potrebného množstva protipožiarneho náradia, udržiavať existujúce prejazdové cesty a týkajú sa ich aj ďalšie povinnosti podľa príslušného zákona o ochrane pred požiarmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.