Pygmalios Analytics pomáha lídrovi na trhu predaja dojčenského tovaru

Foto: Pygmalios, s.r.o.

Bratislava 18. júna (OTS) - Výstupy z analytickej platformy slovenskej firmy Pygmalios sú dobrým východiskom pre ďalšie procesné zmeny úspešného retailera, ktoré sú vyvolané zmenami zákazníckeho správania a konsolidáciou na trhu dojčenského tovaru.

Vlastníkom známej značky Predeti.sk a prevádzkovateľom dvanástich rovnomenných kamenných predajní a úspešného internetového obchodu je česko-slovenská spoločnosť ags 92, s.r.o. V súčasnosti dokončuje fúziu časti závodu českej veľkoobchodnej firmy PICCOLLO spol. s r.o. a maloobchodných predajní a e-shopu Kašpárek. Akvizícia bola dlho očakávaná, nakoľko trh si už vyžadoval konsolidáciu. Špekulovalo sa o niekoľkých vážnych záujemcoch. Napokon si svoju pozíciu najväčšieho malo a veľkoobchodného špecialistu v segmente dojčenského tovaru na území Čiech a Slovenska upevnila ags 92, s.r.o.

Trh s tovarom pre najmenších je náročný a vyžaduje si dokonalú znalosť demografie, zákazníka a trendov na trhu. Cieľovými skupinami sú rodina v očakávaní dieťaťa a rodina s deťmi do veku 3 rokov, ktoré však majú iné preferencie a inú cenovú senzitivitu ako pri nákupoch v príbuznom segmente hračiek. ags 92, s.r.o. je dlhoročný špecialista na dojčenský tovar a silný distribučný (veľkoobchodný) partner, na ktorého know-how sa spoliehajú partneri ako Kaufland, dm drogerie markt, Tesco, Alza alebo Mall. „Spočiatku sme neverili, že analýza zákazníckeho správania na pobočkách nám dokáže priniesť výraznejšiu hodnotu. Vďaka Pygmalios-u a aktívnej interpretácii dát sme však zostali milo prekvapení. Podarilo sa nám nájsť skryté obchodné príležitosti a zlepšiť zákaznícky zážitok.Peter Sokol, Retail Manager, ags 92, s.r.o.

Práve potreba detailnej znalosti správania zákazníkov v kamenných prevádzkach bola impulzom pre implementáciu nástrojov Pygmalios Analytics do celej siete prevádzok Predeti.sk. Údaje a analýzy získané za obdobie viac ako jedného roka poskytujú kvalifikované východiská pre smerovanie ďalších procesov spoločnosti ags 92. Nové príležitosti uplatnenia progresívnych analýz sa ukázali aj pri spomínanej akvizícii, ktorá je všeobecne náročná na zlúčenie procesov a firemných kultúr (akvizícia bola avizovaná v decembri 2017 a teraz finišuje). „Sme vďační za dôveru zo strany ags 92. Veľmi nás teší, že naše riešenie je samozrejmosťou vo všetkých doterajších aj nových pobočkách nášho klienta. Veríme, že všade kde je prítomný Pygmalios, vyvíja obchodník maximálne úsilie pre neustále zvyšovanie spokojnosti zákazníkov.Milan Novota, CEO, Pygmalios, s.r.o.
Viac info na www.pygmalios.com

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.