Thajské orgány vykonali prvú popravu od roku 2009

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bangkok 19. júna (TASR) - V Thajsku popravili v pondelok muža odsúdeného za vraždu, čím sa po takmer deväťročnej prestávke obnovilo v tomto juhoázijskom štáte vykonávanie trestu smrti. Agentúra AP o tom informovala v utorok s odvolaním sa na oficiálne vyhlásenie.

Odsúdencom popraveným letálnou injekciou bol 26-ročný Tchírasak Longdži, ktorého usvedčili z vraždy za priťažujúcich okolností z roku 2012. Páchateľ vtedy ubodal 17-ročného mladíka, aby mu vzal mobilný telefón.

Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International označila najnovšiu popravu za "poľutovaniahodnú". Zároveň uviedla, že pre Thajsko je krokom späť, keďže táto krajina bola blízko k dosiahnutiu "dôležitého míľnika" v podobe uplynutia desiatich rokov nevykonávania trestu smrti.

Tchírasak bol siedmym odsúdencom popraveným v Thajsku smrtiacou injekciou po tom, ako tamojšie orgány prešli v roku 2003 na tento spôsob. Usmrcovanie dovtedy vykonávali popravné čaty zastrelením.

Podľa oficiálnych údajov bolo v Thajsku od roku 1930 popravených celkove 326 osôb. Pred Tchírasakom boli naposledy popravení v auguste 2009 dvaja obchodníci s drogami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.