VIDEO: TASR bude spolupracovať s Bulharskou tlačovou agentúrou

Na snímke generálny riaditeľ Tlačovej agentúry Slovenskej republiky Vladimír Puchala (v popredí vpravo) a generálny riaditeľ Bulharskej tlačovej agentúry (BTA) Maxim Minčev (v popredí vľavo) si podávajú ruky po podpísaní dohody o spolupráci, v pozadí vpravo slovenský prezident Andrej Kiska a v pozadí vľavo bulharský prezident Rumen Radev 19. júna 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 19. júna (TASR) - Tlačová agentúra (TA) SR podpísala dohodu o spolupráci s Bulharskou tlačovou agentúrou (BTA). Médiá si budú vymieňať informácie a neskôr aj fotografie. Dohodu podpísali v Prezidentskom paláci v Bratislave šéfovia agentúr Vladimír Puchala (TASR) a Maxim Minchev (BTA).

"Tlačová agentúra Slovenskej republiky chce mať kontakty so spoľahlivými zdrojmi a Bulharská tlačová agentúra je spoľahlivý zdroj informácií. Zmluva sa týka výmeny informácií v anglickom jazyku, takže ľudia na Slovensku a v Bulharsku budú mať spoľahlivé informácie z prvej ruky," povedal po podpise Puchala.

V blízkej budúcnosti by si agentúry chceli vymieňať aj fotografie. "S kolegom sme hovorili aj o stážach a o ďalšom expandovaní celého kontraktu," uviedol Puchala.

Pripomenul, že TASR spolupracuje s vyše 20 tlačovými agentúrami na celom svete. Spolupráca s BTA je podľa Puchalu dôležitá z viacerých dôvodov. "Bulharsko je destinácia, kam Slováci cestujú, je to krajina, ktorá má ambíciu byť v Schengene, prijať euro. A to sú všetko témy, ktoré sú zaujímavé aj na Slovensku," doplnil šéf TASR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.