TV REPORTÁŽ: Pri behu s býkmi v Pamplone utrpeli zranenia štyria ľudia

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Pamplona 13. júla (TASR) - Jednu osobu nabral býk na rohy a ďalší traja ľudia utrpeli pomliaždeniny pri štvrtkovom, v poradí siedmom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Informovala o tom agentúra AP.

Hovorca nemocnice v meste Navarra Jon Arizeta uviedol, že všetkých štyroch zranených previezli na ošetrenie do nemocnice.

Býky pri tohtoročnom siedmom behu prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu kľukatými uličkami Pamplony za dve minúty a 20 sekúnd.

Pri tohtoročných behoch býky doteraz nabrali na rohy dve osoby a zranenia ďalších viac než 25 ľudí si vyžiadali nemocničné ošetrenie.

Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.