V bratislavských Jarovciach bude chorvátsky futbalový kotol

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 14. júla (TASR) – Chorvátsky kotol počas nedeľňajšieho (15.7.) finále futbalových majstrovstiev sveta bude aj v Bratislave. V mestskej časti Jarovce, jednej z obcí, ktoré vznikli počas chorvátskeho osídlenia v 16. storočí, organizuje tamojší Klub mladých Chorvátov (KMH) spoločné sledovanie finálového duelu, v ktorom "Vatreni" vyzvú tím Francúzska.

"Na stretnutie v našom klube na Trnkovej ulici prídu aj priatelia z Čunova, kde sú taktiež chorvátske stopy z histórie dodnes veľmi výrazné," informoval TASR Daniela Pauhofová z KMH. "Samozrejme, očakávame, že všetci, ktorí prídu budú mať na seba či už dres, alebo šál, alebo jednoducho niečo, čo patrí k fanúšikom na futbalových zápasoch," dodala.

Nálada pred finále je medzi Chorvátmi na Slovensku optimistická. "Vyhráme," verí v happyend silného chorvátskeho príbehu na šampionáte v Rusku členka Klubu mladých Chorvátov.

Zápas o titul futbalového majstra sveta sa v nedeľu (15.7.) začína o 17.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.