VEĽKÉ PÁTRANIE: Na poľskej strane Babej hory sa stratil 61-ročný hubár

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Remiaš

Oravská Polhora 14. júla (TASR)- Na poľskej strane v oblasti Babej hory sa v piatok (13.7.) stratil 61-ročný Poliak, ktorý údajne odišiel na huby a do večerných hodín sa nevrátil domov. Po hubárovi pátrali aj horskí záchranári zo Západných Tatier, ktorých o pomoc v podvečerných hodinách požiadali ich kolegovia z poľského GOPR-u.

Do prihraničného územia na slovenskej strane odišlo spolu 12 profesionálnych a dobrovoľných zmluvných záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) s dvoma psami. Záchranári HZS aj za pomoci štvorkolky začali s pátraním na zvážniciach pod Babou horou, keďže nebolo vylúčené, že muž zablúdil aj na Slovensko. "Približne po troch hodinách od nahlásenia udalosti slovenskej strane poľskí záchranári oznámili, že muža našli v poriadku a bez zranení. Záchranná akcia bola krátko nato ukončená," informovala v sobotu HZS na svojej internetovej stránke.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.