V Korytárkach znejú počas celého víkendu fujary

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jozef Poliak

Korytárky 14. júla (TASR) - Programom "Išli chlapci, išli", "Keď z Očovej pôjdem" a "Spomienky starých nôt fujár" pokračuje v sobotu v Korytárkach (okres Detva) 20. ročník Celoslovenskej prehliadky fujerášov.

Trojdňové podujatie, ktoré sa koná na počesť nestora detvianskych fujaristov Jozefa Rybára, privíta počas svojho trvania približne 70 interpretov - hráčov na tomto jedinečnom hudobnom nástroji, zapísanom aj na Zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO.

Podľa Romana Malatinca zo združenia Javorie, ktoré prehliadku organizuje, každý jeden z účastníkov prinesie do Korytárok svoje osobitné poňatie hry na fujare. Okrem fujaristov, z ktorých sú viacerí aj výrobcovia fujár, sa na festivale predstavia aj stovky účinkujúcich v iných folklórnych programoch.

Sobotňajší program ukončí ľudová zábava. Trojdňovú prehliadku zavŕši nedeľný (15.7.) program, ktorý sa začne slávnostnou svätou omšou, pokračovať bude pásmom Slzy neviest a vyvrcholí galaprogramom s názvom Valašské ozveny a pamäte.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.