Živý šach v Banskej Štiavnici vyvrcholí partiou so živými figúrkami

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jozef Poliak

Banská Štiavnica 14. júla (TASR) - Šachovou partiou Sergeja Movsesjana a legendárneho Ľubomíra Ftáčnika prenesenou na obriu šachovnicu v sobotu v Banskej Štiavnici vyvrcholí podujatie, ktoré každoročne do mesta priláka tisíce ľudí. Štiavnický živý šach ponúkne netradičné divadlo - partiu šachistov, ktorí budú hýbať živými figúrkami stvárnenými šermiarmi so zaviazanými očami.

"Okrem toho sa počas dňa bude konať veľký jarmok, ktorý v tomto roku pre veľký záujem rozširujeme aj na Radničné námestie. Chýbať nebude historický tábor šermiarov, vystúpenia skupín Bojník a Corvus Arma – Havrani, hudobná skupina Gnomus, Miro Kasprzyk, Erik Forgáč, Kyselí Krastafci, sokoliari sv. Bavona a Anta Agni," uviedol Rastislav Marko z banskoštiavnického mestského úradu. Špeciálnym hosťom tohto ročníka bude pražské V.O.S.A Theatre s pouličným vystúpením Vysoké snění, ktoré na podujatie vnesie prvky moderného cirkusu.

Aj tento rok je podujatie sprevádzané dopravnými obmedzeniami, počas trvania podujatia je uzavreté Trojičné aj Radničné námestie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.