Ľudia v 3. pilieri majú byť lepšie informovaní o poberaní úspor

Ilustračná snímka. Foto: TASR Michal Svítok

Bratislava 16. júla (TASR) - Ľudia v treťom pilieri, ktorí majú blízko do dôchodku, by mali byť lepšie informovaní o dávkach z doplnkového dôchodkového sporenia. Budú si tak môcť finančne naplánovať svoj odchod do dôchodku. Počíta s tým opatrenie ministerstva práce, ktoré zverejnilo na legislatívno-právnom portáli Slov-lex.

Doplnkové dôchodkové spoločnosti by mali začať zasielať tieto informácie od začiatku budúceho roka. "Účastníci tretieho piliera blížiaci sa k dosiahnutiu dôchodkového veku budú pomocou informácie o dávkach z doplnkového dôchodkového sporenia upozornení na skutočnosť, že sa blížia k dosiahnutiu veku potrebného na splnenie podmienok vyplácania doplnkového starobného dôchodku, na možnosti poberania jednotlivých dávok, na výšku aktuálne nasporenej sumy na ich osobnom účte účastníka, ako aj na možnosti požiadania o dávku z doplnkového dôchodkového sporenia," vysvetlil rezort práce.

Ministerstvo očakáva, že vďaka tomuto kroku bude takýto sporiteľ lepšie a adresnejšie informovaný o všetkých možnostiach vyplácania dávok zo systému doplnkového dôchodkového sporenia a bude si tak môcť lepšie finančne naplánovať odchod do dôchodku. "Informácia o dávkach bude ďalej zverejnená na webovom sídle každej doplnkovej dôchodkovej spoločnosti a môže tak prispieť k lepšej informovanosti u všetkých účastníkov doplnkového dôchodkového sporenia," priblížilo ministerstvo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.