Netflix výrazne zvýšil zisk, rast nových predplatiteľov ale sklamal

Netflix. Foto: TASR/AP

Washington 17. júla (TASR) - Americká internetová televízia Netflix oznámila za 2. kvartál tohto roka výrazný rast zisku. Podpísal sa pod 40-% medziročný rast tržieb. Napriek tomu spoločnosť zaostala za očakávaniami, čiastočne v oblasti tržieb, ale najmä z pohľadu prírastku nových predplatiteľov.

Spoločnosť uviedla, že za 2. štvrťrok dosiahla čistý zisk 380 miliónov USD (324,23 milióna eur). V rovnakom období minulého roka vykázala zisk len okolo 70 miliónov USD. Upravený zisk na akciu sa zvýšil z 0,15 USD na 0,85 USD. Netflix tak prekonal očakávania ekonómov, ktorí počítali s upraveným ziskom na akciu na úrovni 0,79 USD.

Tržby sa zvýšili o 40,1 % na 3,91 miliardy USD. Spoločnosť tak tesne zaostala za odhadmi analytikov, ktorí počítali s rastom tržieb na 3,94 miliardy USD.

Omnoho viac než tržby ale sklamal počet nových predplatiteľov. V období od apríla do konca júna získala spoločnosť vyše 5,1 milióna predplatiteľov, čo je približne o milión menej, než očakávali analytici aj samotný Netflix. Spoločnosť ešte v apríli, keď zverejnila výsledky za 1. kvartál, odhadovala, že v 2. štvrťroku získa celkovo 6,2 milióna predplatiteľov.

Podobne to bolo aj na domácom trhu. V USA získala len 670.000 nových predplatiteľov, zatiaľ čo odhad predstavoval okolo 1,19 milióna.

"Mali sme dobrý 2. kvartál, aj keď nie vyslovene vynikajúci," uviedla spoločnosť. Dodala však, že aj keď teraz bola prognóza optimistickejšia, až v siedmich z predchádzajúcich 10 kvartálov boli výsledky v oblasti počtu nových predplatiteľov lepšie, než sa pôvodne čakalo.

(1 EUR = 1,1720 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.