Prievidzská samospráva zabezpečí rekonštrukciu komunikácií a chodníkov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Adriana Antošková

Prievidza 17. júla (TASR) - Samospráva Prievidze plánuje zabezpečiť rekonštrukciu ďalších komunikácií a chodníkov na území mesta. Dodávateľa prác už vybrala cez verejnú súťaž, oznámenie o uzatvorení zmluvy o dielo zverejnila vo vestníku verejného obstarávania.

Rekonštrukcie sa v zmysle zmluvy o dielo dočká 13 miestnych komunikácií v intraviláne mesta a v mestských častiach, z toho pri dvoch pôjde o prvú etapu prác. Práce sa dotknú tiež piatich parkovísk, šiestich chodníkov a dlažby na ďalšej dvojici chodníkov.

Dodávateľom bude na základe výsledku verejnej súťaže spoločnosť Strabag, s.r.o., so sídlom v Bratislave. Mesto jej zaplatí 1.542.259,93 eura vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH).

Práce zabezpečí dodávateľ na etapy, časť zrealizuje v tomto, časť v budúcom roku. Etapy pritom radnica stanoví v závislosti od schválených finančných prostriedkov v rozpočte mesta na príslušný kalendárny rok.

V prvých mesiacoch tohto roka samospráva už zabezpečila opravy deviatich miestnych komunikácií a ďalšie realizuje, informoval pred časom hovorca mesta Michal Ďureje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.