Dostál: OKS vyjadruje podporu prezidentskej kandidatúre F. Mikloška

František Mikloško, archívna snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 26. júla (TASR) - Mimoparlamentná OKS podporuje v prezidentskej kandidatúre Františka Mikloška. Oznámil to predseda konzervatívcov Ondrej Dostál, ktorý je v NR SR členom klubu SaS. Strana považuje Mikloška za najlepšieho a svojimi hodnotami a životným príbehom pre OKS najbližšieho prezidentského kandidáta.

Dostálova strana podporila Mikloška bez podmienok, ten podporu prijal. OKS zároveň oceňuje, že voliči demokratickej opozície si budú môcť okrem Mikloška vyberať aj z ďalších dobrých kandidátov. "Ako takých vnímame Zuzanu Čaputovú a Roberta Mistríka," uviedol Dostál.

Strana zároveň považuje za dôležité, aby kandidát demokratickej opozície postúpil do druhého kola prezidentských volieb, zvíťazil v ňom a stal sa na ďalších päť rokov prezidentom SR. OKS sa bude snažiť prispieť k tomu, aby tým kandidátom bol práve František Mikloško. "František Mikloško je mužom novembra 1989, prednovembrový disident a predseda prvého demokraticky zvoleného slovenského parlamentu po roku 1989. Je to človek, ktorý stojí pevne na pozíciách obhajoby demokracie a ľudských práv, civilizačnej príslušnosti Slovenska k slobodnému svetu Západu, občianskej zodpovednosti a rešpektu voči menšinám. Vždy jasne odmietal dve totality, ktoré ovládali Slovensko v 20. storočí, odpor voči komunizmu a fašizmu nie je uňho iba pózou, ale preukazuje ho svojimi skutkami a postojmi počas celého svojho života," tvrdí OKS.

V ponovembrovej histórii podľa strany patril Mikloško k politikom, ktorí sa aktívne postavili proti mečiarizmu a politike reprezentovanej vládami Roberta Fica (Smer-SD), ktoré škodili Slovensku a spochybňovali ho ako slušnú krajinu. "František Mikloško je človekom hlbokých morálnych zásad, osobnej integrity, kultúrnosti, tolerancie a spolupráce. František Mikloško by bol podľa OKS dobrým prezidentom demokratickej Slovenskej republiky," dodali konzervatívci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.