Bratislavský koncert Thirty Seconds To Mars otvorí Strapo

Na archívnej snímke spevák a frontman kapely 30 Seconds To Mars Jared Leto. Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 27. júla (TASR) – Očakávaným vrcholom leta bude koncert charizmatického Jareda Leta a jeho kapely Thirty Seconds To Mars, ktorý sa uskutoční 31. augusta na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V rámci európskeho turné zavíta kapela aj na Slovensko. Ponúkne známe hity a predstaví aj songy z novinky America, piateho štúdiového albumu, ktorý vydali 5. apríla tohto roku.

Bratislavský koncert tejto kultovej kapely odštartuje slovenský raper Strapo. Ten si svojimi skladbami získal srdcia fanúšikov, čomu svedčí aj fakt, že na sociálnych sieťach ho sledujú a podporujú tisíce stúpencov, počet videní jeho videí na youtube kanáli presiahol cifru 40 miliónov. Vydal tri albumy, ktoré boli odmenené zlatou platňou. Album Versus dokonca získal na Radio_Head Awards 2012 ocenenie najlepší album v kategórii Hip-Hop, Rap a R&B. Za zmienku stojí množstvo spolupráce v rámci svojho žánru, ale aj mimo neho. Spolupráce mimo rapovej scény dopĺňajú napríklad aj mená ako Marián Čekovský, Bijou Terrier, ale aj hudobníci ako Peter Bulík či kapela General Foxx.

Najčerstvejšou novinkou z dielne mladého hudobníka je jeho tretí sólový album Poschod13, ktorý pod hlavičkou vlastnej značky White Trash uzrel svetlo sveta v apríli tohto roku. Ján Strapec alias Strapo je známy svojou multižánrovou tvorbou, spájaním hudobných štýlov, ale i bodovaním v slovenských freestyle battloch sa na koncerte Thirty Seconds To Mars predstaví v sprievode svojho dvorného DJ Spinhandza, s ktorým koncertuje už viac ako desať rokov.

„Je to pre mňa nová výzva, ale v prvom rade veľká česť. Je to super pocit, keď vaša tvorba dokáže presiahnuť svoj žáner a osloviť nových ľudí. Teším sa na koncert,“ povedal pre médiá Strapo, ktorého si spomedzi niekoľkých navrhnutých interpretov vybral Jared Leto.

„Pri riešení špeciálneho hosťa, ktorý otvorí bratislavský koncert Thirty Seconds To Mars, sme priamo kapele posielali niekoľko návrhov spolu s ukážkami tvorby slovenských umelcov. Samotný Jared Leto prejavil záujem spojiť svoj koncert s vystúpením umelca, ktorý vybočuje z rockového žánru a koncert tak dávkou iného hudobného štýlu osvieži. Zaujal ho práve Strapo, ktorému bude počas koncertu sekundovať DJ Spinhandz,“ informovala agentúra Vivien.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.