V Bielom dome pochválili nového etiópskeho premiéra za reformy

Abiy Ahmed, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Addis Abeba/Washington 28. júla (TASR) - Nový etiópsky premiér Abiy Ahmed sa v Bielom dome stretol v piatok miestneho času s americkým viceprezidentom Mikeom Penceom, ktorý ho pochválil za "úsilie a snahu o historické reformy". Medzi najnovšie úspechy Addis Abeby patrí totiž i to, že Etiópia uzavrela mier so svojím dlhoročným nepriateľom a rivalom Eritreou, pripomína agentúra AP.

Predseda etiópskej vlády sa stretol aj so šéfmi Svetovej banky a Medzinárodného menového fondu. Etiópia sa so svojimi novootvorenými štátnymi podnikmi momentálne zaraďuje v rámci afrického kontinentu k najrýchlejšie sa rozvíjajúcim ekonomikám, podotýka AP.

Prezident Svetovej banky Jim Yong Kim hovorí, že 42-ročný Abiy "dokázal len za 116 dní, odkedy je v úrade, veľa veľkých vecí". Abiyova kancelária zase uvádza, že Kim sľúbil predsedovi etiópskej vlády plnú podporu svojej medzinárodnej inštitúcie.

Etiópia - druhá najľudnatejšia krajina v Afrike - ma v USA povšimnutiahodnú a prekvitajúcu diaspóru, s ktorej príslušníkmi sa Abiy stretne vo Washingtone, Kalifornii a Minnesote.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.