Aktivistov Pussy Riot obvinili z organizovania nepovolenej akcie

Pussy Riot, archívna snímka. Foto: TASR/AP Photo

Moskva 31. júla (TASR) - Štyria aktivisti podporujúci ruské zoskupenie Pussy Riot, odsúdení v polovici júla na 15-dňové väzenie za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve, boli v pondelok po svojom prepustení z väzenia opäť zadržaní na základe podozrenia z organizovania úradmi nepovoleného podujatia.

Informovala o tom v utorok rozhlasová stanica Echo Moskvy. Podľa agentúry Interfax voči štvorici aktivistov už vzniesli obvinenie.

Piotra Verzilova, Oľgu Kuračovovú, Oľgu Pachtusovovú a Niku Nikuľšinovú odsúdili v súvislosti so zmieneným incidentom na 15 dní väzenia. Podľa súdu porušili pravidlá platné pre divákov na športových podujatiach a zneužili policajné uniformy, v ktorých počas finálového zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom vbehli na ihrisko.

Samotní aktivisti uviedli, že takýmto spôsobom len chceli protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku.

Členom Pussy Riot zakázali tiež na nasledovné tri roky účasť na akýchkoľvek športových podujatiach.

O svojom opätovnom zadržaní informoval na Twitteri Piotr Verzilov, manžel ďalšej z členiek skupiny Nadeždy Tolokonnikovovej. Uviedol, že jeho i zvyšné tri členky Pussy Riot, ktoré boli v inom väzení, zadržali, keď chceli tieto zariadenia opustiť.

V neskoršom príspevku v ruštine spresnil, že štvorica aktivistov nie je z ničoho obvinená. Policajná stanica v moskovskej štvrti Lužniki však podľa jeho slov "dostala príkaz" ponechať ich cez noc vo väzbe pre nespresnené procedurálne opatrenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.