Výbuch bomby na juhu Filipín zabil najmenej desať ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR AP

Manila 31. júla (TASR) - Najmenej desať ľudí zahynulo v utorok na juhu Filipín pri výbuchu silnej bomby uloženej v dodávkovom aute, ktoré v tom čase kontrolovali vojaci práve pre riziko bombových útokov v danej provincii. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na armádnych predstaviteľov.

Explózia usmrtila jedného príslušníka armády a piatich príslušníkov iných vládnych síl, ako aj štyroch dedinčanov. Ďalší príslušník vládnych síl utrpel zranenia. Nie je pritom jasné, čo sa stalo s vodičom dodávky.

Bomba tiež narušila časť zátarás okolo vojenského stanovišťa v dedine Colonia na ostrove Basilan. Zriadenie takýchto stanovíšť je súčasťou bezpečnostnej operácie v rovnomennej provincii po tom, čo sa objavili spravodajské informácie o možných bombových útokoch na vojenské objekty.

K uloženiu bomby do vozidla sa zatiaľ neprihlásila žiadna skupina.

Vládne sily na juhu Filipín boli uvedené do pohotovosti po tom, čo prezident Rodrigo Duterte na základe dohody s Frontom islamského oslobodenia Morov (MILF) - najväčšou povstaleckou organizáciou moslimských separatistov na Filipínach - podpísal minulý týždeň zákon o vytvorení nového moslimského autonómneho útvaru.

Túto dohodu odmietajú oveľa menšie, ale násilnejšie extrémistické skupiny, ktoré sú zväčša napojené na organizáciu Islamský štát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.