BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Mníchov 31. júla (TASR) - BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur. Stáť bude pri Debrecíne a zamestná vyše 1000 ľudí. Ročne by sa tam malo vyrobiť až 15.000 vozidiel so spaľovacím, hybridným a elektromotorom, uviedol v utorok nemecký koncern v Mníchove.

S výstavbou by sa malo začať približne o 1 rok. Kedy sa závod dostane do prevádzky a ktoré modely bude vyrábať, je ešte otvorené, uviedol hovorca BMW.

"Rozhodnutie postaviť nový závod podčiarkuje globálnu rastovú perspektívu BMW Group," uviedol šéf koncernu Harald Krüger. "Po vysokých investíciách v Číne, Mexiku a USA teraz posilňujeme v Európe, a tým aj globálnu rovnováhu našej výroby rozdelenej medzi Áziu, Ameriku a Európu."

V Nemecku BMW investuje len v tomto roku vyše 1 miliardu eur do modernizácie závodov a príprav na elektromobilitu.

Konkurenčné Audi vyrába v Maďarsku motory aj vozidlá. BMW uviedlo ako dôvod svojho rozhodnutia pre Debrecín jeho dobrú infraštruktúru, blízkosť k dodávateľskému reťazcu a kvalifikovanú pracovnú silu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.