Podporovatelia Pussy Riot, ktorí narušili futbalové MS, sú na slobode

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Moskva 1. augusta (TASR) - Štyria aktivisti podporujúci ruské zoskupenie Pussy Riot, zadržaní v pondelok po svojom prepustení z 15-dňového väzenia za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve, sú opäť na slobode.

Informovali o tom v utorok krátko pred polnocou miestneho času na svojich kontách na sociálnych sieťach. Na policajnú stanicu v moskovskej časti Lužniki sa majú znovu dostaviť 3. augusta.

Štvoricu aktivistov vzali do väzby v pondelok ihneď po tom, ako boli prepustení z väzenia, kde si odpykávali 15-dňový trest. Zadržaní boli na základe podozrenia z organizovania úradmi nepovolených akcií.

Ako informoval advokát štvorice aktivistov, súd moskovského obvodu Chamovniki sa v utorok odmietol zaoberať spisom, ktorý v tejto veci predložili vyšetrovatelia. Zatiaľ nie je jasné, prečo súd takto rozhodol.

Piotra Verzilova, Oľgu Kuračovovú, Oľgu Pachtusovovú a Niku Nikuľšinovú v polovici júla odsúdili v súvislosti s incidentom počas finále futbalového šampionátu na 15 dní väzenia. Podľa súdu porušili pravidlá platné pre divákov na športových podujatiach a zneužili policajné uniformy, v ktorých počas finálového zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom vbehli na ihrisko.

Samotní aktivisti uviedli, že takýmto spôsobom len chceli protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku.

Členom Pussy Riot zakázali tiež na nasledovné tri roky účasť na akýchkoľvek športových podujatiach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.