Povinné sociálne poistenie vzniklo od júla 25.000 živnostníkom a SZČO

Sociálna poisťovňa, archívna snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 1. augusta (TASR) - Živnostníci a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), okrem tých, ktorým nevzniklo povinné poistenie, a tých, ktorí mali odklad daňového priznania, dostali do 23. júla oznámenie zo Sociálnej poisťovne o nových platbách poistného.

Poisťovňa odoslala 211.847 zásielok, v ktorých dostali SZČO a živnostníci potrebné informácie, ako výšku poistného, číslo účtu, na ktorý budú poistné od augusta uhrádzať, identifikačné symboly – presný variabilný a špecifický symbol.

Z celkového počtu zásielok bolo 25.259 oznámení o vzniku poistenia SZČO, 10.414 oznámení o zániku poistenia SZČO a 176.174 oznámení o zmene, prípadne nezmenení, vymeriavacieho základu SZČO.

Rozoslané oznámenia súvisia s termínom 1. júl, keď sa každoročne prehodnocuje vznik a zánik povinného sociálneho poistenia, vymeriavací základ a výška poistného. Ďalším dôležitým termínom je 8. august 2018, do ktorého sú živnostníci povinní prvýkrát zaplatiť poistné v novej výške.

TASR informovala Sociálna poisťovňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.