Afganca hľadaného pre sexuálne násilie v Budapešti zadržali v Rakúsku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Budapešť 11. septembra (TASR) - Rakúska polícia zadržala v pondelok večer 18-ročného Afganca podozrivého zo spáchania sexuálneho násilia v Budapešti. Podľa agentúry MTI o tom v utorok na svojej stránke police.hu informovala maďarská polícia.

Muža, na ktorého vydali európsky zatykač, zadržala policajná hliadka v rýchliku smerujúcom do nemeckého Frankfurtu nad Mohanom pri rakúskom meste Linz.

Afganec v noci zo soboty na nedeľu prinútil ženu k pohlavnému styku. Budapeštianske veliteľstvo polície (BRFK) v nedeľu oznámilo, že muž sa v Maďarsku zdržiava na základe štatútu utečenca a že polícia vytvorila špeciálnu skupinu vyšetrovateľov.

Andrea Dudásová-Kanyogová z komunikačného oddelenia BRFK uviedla, že podľa doterajších informácií policajti hľadajú Sarhadiho Bilala Ahmada, ktorý mal na toalete reštaurácie s rýchlym občerstvením v V. budapeštianskom obvode v noci okolo 03.00 h "prinútiť ženu k sexuálneho aktu" a potom z miesta činu ušiel.

Podľa informácií polície sa cudzinec už aj predtým v dvoch prípadoch - konkrétne v VII. budapeštianskom obvode - správal na verejnosti nemravne.

Hovorca BRFK Soma Csécsi pre MTI potvrdil, že Afganec žije od leta 2017 v Maďarsku na základe štatútu chránenej osoby. Podľa platných maďarských právnych noriem ide o neplnohodnotnú formu štatútu utečenca, ktorej opodstatnenosť úrady najmenej každých päť rokov prehodnocujú.

Polícia zverejnila fotografiu hľadaného cudzinca, vyzvala obyvateľstvo na pomoc pri pátraní a vydala aj európsky zatykač.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.