Putin: Severokórejský vodca môže prísť kedykoľvek na návštevu Ruska

Kim Čong-un, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Vladivostok 12. septembra (TASR) - Severokórejský vodca Kim Čong-un je pozvaný na návštevu Ruska a môže prísť v akomkoľvek termíne, ktorý mu bude vyhovovať. Na plenárnom stretnutí Východného ekonomického fóra (VEF) vo Vladivostoku to v stredu vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin, ktorého cituje agentúra TASS.

Predsedníčka hornej komory ruského parlamentu Valentina Matvijenková po svojej nedávnej návšteve Pchjongjangu pre novinárov vyhlásila, že Kim Čong-un si vysoko cení podporu ponúkanú Ruskom, a potvrdila pripravenosť vodcu Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) navštíviť Rusko v blízkej budúcnosti.

V poradí 4. plenárne stretnutie VEF sa koná 11.-13. septembra. Fórum bolo založené na základe dekrétu prezidenta Ruskej federácie v roku 2015 a koná sa každý rok vo Vladivostoku na ruskom Ďalekom východe.

Fórum slúži ako platforma pre diskusiu o kľúčových otázkach svetovej ekonomiky, regionálnej integrácie a rozvoja nových priemyselných a technologických sektorov, ako aj o globálnych výzvach, ktorým čelí Rusko i iné krajiny. Fórum má podobu panelových diskusií, okrúhlych stolov, obchodných rozhovorov a televíznych debát.

Program tohto podujatia zahŕňa tiež množstvo obchodných dialógov s vedúcimi partnerskými krajinami v ázijsko-tichomorskej oblasti, ako aj s členskými štátmi Združenia štátov juhovýchodnej Ázie (ASEAN), kľúčovej integračnej organizácie desiatich dynamicky sa rozvíjajúcich krajín juhovýchodnej Ázie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.