Vláda nevybrala dvoch nových členov Rady ÚVO, vyhlási sa nový výber

Na snímke zľava podpredseda vlády a minister financií SR Peter Kažimír, predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a infromatizáciu Richard Raši. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 12. septembra (TASR) - Vládny kabinet zatiaľ nedoplnil dve miesta členov Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktoré sa uvoľnia koncom septembra. Z predchádzajúceho výberu vzišla iba jedna kandidátka, ktorá však nepreukázala zákonom požadovanú prax. Úrad vlády tak do 15. októbra vyhlási opätovnú výzvu na prihlasovanie kandidátov.

Výberu pred hodnotiacou komisiou sa v auguste zúčastnilo šesť záujemcov. Komisia odporučila za členku Rady ÚVO len jednu kandidátku, Ľubicu Rodinovú. Ostatných kandidátov vymenovať do tejto funkcie neodporučila. "Menovaná splnila všetky komisiou stanovené kritériá a získala jednohlasnú podporu všetkých členov komisie," konštatuje sa v materiáli, ktorý v stredu prerokovala vláda.

Dodatočne však došlo k prevereniu požadovanej odbornej praxe odporúčanej kandidátky. "Na základe informácie z ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Topoľčany) je možné konštatovať, že pani Ľubica Rodinová nepreukázala zákonom požadovanú prax piatich rokov vo verejnom obstarávaní," upozornil materiál.

Rada ÚVO má deväť členov. Jej členmi sú predseda a podpredsedovia úradu a šesť osôb, ktoré vymenúva a odvoláva vláda. K 27. septembru tohto roka skončí funkčné obdobie dvom členom rady –Jánovi Azudovi a Removi Cicuttovi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.