V bratislavskom Starom Meste zomrel miestny poslanec V. Muránsky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 12. septembra (TASR) – V bratislavskom Starom Meste zomrel ešte v sobotu (8. 9.) miestny poslanec Viktor Muránsky. Pre TASR to potvrdila staromestská hovorkyňa Nora Gubková.

"Viktor Muránsky patril k najaktívnejším staromestským poslancom," píše mestská časť na svojom profile na sociálnej sieti. Poslanec bol členom miestnej rady, komisie pre územné plánovanie, miestny rozvoj a životné prostredie a komisie pre dopravu, manažment verejnej správy a verejný poriadok. Okrem iného stál napríklad aj za petíciou za zriadenie minibusovej linky pre obyvateľov lokality Machnáč.

Úmrtím zanikol Muránskemu, ktorý bol kandidátom koalície KDH, Most-Híd, SaS, OĽaNO a Konzervatívnych demokratov Slovenska, mandát miestneho poslanca. Pri obsadzovaní uvoľneného miesta sa mestská časť riadi zákonom o podmienkach výkonu volebného práva. Podľa neho ako náhradník nastupuje kandidát, ktorý získal v uplynulých komunálnych voľbách získal v danom obvode najvyšší počet platných hlasov. Ním mal byť podľa Gubkovej humorista Oliver Andrásy, ktorý však daný post dva mesiace pred jesennými voľbami odmietol. Poslankyňou by sa tak mala stať Andrea Čierniková ako ďalšia v poradí, ktorá v predmetnom volebnom obvode získala druhý najvyšší počet platných hlasov. Bola kandidátkou rovnakej koalície ako zosnulý poslanec Muránsky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.