Kandidát na primátora Vranova nad Topľou P. Molčan predstavil program

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Vranov nad Topľou 14. septembra (TASR) – Súčasťou volebného programu Pavla Molčana (nezávislý), ako jedného z kandidátov na primátora Vranova nad Topľou, je okrem iného vytvoriť podmienky, aby mesto mohlo čerpať eurofondy. Chce tiež zriadiť mestský podnik či vybudovať krytú plaváreň. Informoval o tom na piatkovej tlačovej konferencii.

Jedným z bodov Molčanovho volebného programu je aj majetkové vysporiadanie pozemkov v priemyselnom parku. "Toto je problém aj čo sa týka zháňania, respektíve oslovovania investorov, pretože nemáme majetkovo-právne vyriešené pozemky v priemyselnom parku. Aj na to sú, samozrejme, postupy. Buď dohodou, prípadne ďalšími postupmi tieto pozemky vysporiadať, aby sa mohol naštartovať proces tvorby pracovných miest," uviedol.

Navrhuje tiež zrušenie platnej zmluvy s parkovacou spoločnosťou EEI. Dôvodom sú podľa neho právne názory, ktoré zmluvu spochybňujú. Chce tým predísť prípadným komplikáciám v budúcnosti. "Prebehne buď rokovanie s EEI o úplne novej zmluve, a ak nedôjde k dohode, parkoviská budeme spravovať vo vlastnej réžii," spresnil.

Za ďalšiu prioritu označil otvorenie územného plánu. "To znamená prípravu na realizáciu výstavby peších a cyklistických trás, krytej plavárne a sociálneho zariadenia pre seniorov," vysvetlil. Odľahčiť statickú dopravu na sídliskách Okulka a 1. mája chce vybudovaním parkovacieho domu. Plánuje tiež zabezpečiť výmenu verejného osvetlenia.

Molčan je mestským poslancom od roku 1998, zastával tiež funkciu prednostu mesta. Na primátora kandiduje po prvý raz. Ako povedal, svoj mandát ohraničuje na štyri roky, a to s ambíciou zmeniť štýl práce mesta a naštartovať nové impulzy. "Aby Vranov nad Topľou neustupoval z pozície mesta regionálneho významu," dodal.

Kandidačné listiny na post primátora mesta Vranov nad Topľou okrem Molčana odovzdali aj Jozef Baran (Smer-SD, SNS), Jozef Mihalčin (ĽSNS), súčasný primátor Ján Ragan (nezávislý) a Igor Šesták (KDH, OĽaNO, Sme rodina, Nova a Spolu - občianska demokracia.)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.