Hollandová získala premiérový titul, Gajdošová bola štyridsiata

Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová. Foto: TASR/Pavol Zachar

Gold Coast 15. septembra (TASR) - Britka Vicky Hollandová oslavuje zisk premiérového titulu majsterky sveta vo Svetovej triatlonovej sérii ITU. Ten si definitívne zabezpečila druhým miestom na finálovom podujatí v austrálskom Gold Coast (1,5 km plávanie, 40 km cykl. časť, 10 km beh), na ktorom zvíťazila časom 1:52:00 h domáca pretekárka Ashleigh Gentleová. Hollandová za ňou zaostala o dve sekundy, čo však bolo pre ňu dôležitejšie, nechala za sebou konkurentku v boji o titul Katie Zaferesovú. Američanka dobehla na tretej pozícii s odstupom 33 sekúnd na víťazku, čo znamenalo, že sa v konečnej klasifikácii kategórie Elite ženy musela uspokojiť s druhým miestom. Na Hollandovú stratila 52 bodov.

Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová skončila v Gold Coast na 40. priečke so stratou 7 minút a 18 sekúnd na Gentleovú. V celkovom poradí obsadila so ziskom 267 bodov 52. miesto.

Finále Svetovej triatlonovej série ITU:

Elite ženy: 1. Ashleigh Gentleová (Austr.) 1:52:00 h, 2. Vicky Hollandová (V.Brit.) +2 s, 3. Katie Zaferesová (USA) +33, ..., 40. Romana GAJDOŠOVÁ (SR) +7:18 min.

Konečné poradie MS WTS: 1. Hollandová 5540, 2. Zaferesová 5488, 3. Georgia Taylorová-Brownová (V.Brit.) 4183, ..., 52. GAJDOŠOVÁ 267